• na trhu od roku 1999
  • servis
  • odborné poradenství
0 Kč 0

V košíku nejsou vloženy žádné položky...

x

Zboží doručíme i v sobotu! Stačí zvolit dopravu na DEPO TOPTRANS a objednat dnes před 13:00.

Cena a příznaky
Zobrazit
Výrobce
Délka potrubí (m)
Dosah max (m)
Dostřik (m)

» Zobrazit více

Připojovací závit
Průměr potrubí (mm)
Spotřeba vody (l/hod)

» Zobrazit více

Spotřeba vody 360°

» Zobrazit více

Spotřeba vody při 180°
Spotřeba vody při 270°
Spotřeba vody při 90°

» Zobrazit více

Zavlažovaná plocha (m2)

» Zobrazit více

Zavlažovaný sektor

» Zobrazit více

Záruka

Zavlažovací systém Sprinkler Zavlažovací systém Sprinkler

Zavlažovací systém Sprinkler
Michal Altman
smluvní specialista - montáže čerpadel a závlahových systémů

Rádi Vám zpracujeme návrh zavlažovacího systému. Stačí nám nákres pozemku v měřítku a info o zdroji vody. Vyplňte následujícího průvodce, o zbytek se postaráme my.

Poptávka automatického závlahového systému

Pohodlné zavlažování trávníků výsuvnými zadešťovači

Už vás nebaví zalévat trávník ručně? Přáli byste si větší pohodlí a více volného času? Možná je čas se začít zamýšlet nad systémem zadešťovačů.
Zadešťovače Hunter, GARDENA Sprinklersystem a výsuvné postřikovače BRADAS nabízí pohodlné zavlažování trávníku prostřednictvím praktického výsuvného řešení. Výsuvné zadešťovače jsou trvale nainstalovány pod zemí a jsou propojeny rozvodnými trubkami. V době, kdy je třeba zavlažovat zahradu a přivádět vzácnou vodu přesně tam, kam je potřeba, se jako zázrakem automaticky vysunou. Jakmile je práce skončena, zmizí zpět v zemi.
Pokud si rovněž nainstalujete řízení zavlažování, bude zavlažování vaší zahrady pracovat zcela automaticky, i bez vaší přítomnosti. Odolné – snadné – pohodlné

Nejprodávanější produkty

Název
Kategorie
Na stránce
Řazení
/aa-gardena-vodni-technika/zavlazovaci-system-sprinkler/

Správný návrh závlahy je nejdůležitější

Správný návrh zavlažovacího systému je nejdůležitějším předpokladem pro správnou funkci každého závlahového systému. Ani sebelepší komponenty nezajistí dobrou závlahu, pokud systém není dobře navržen. Do vlastního návrhu závlahy se tedy raději nepouštějte sami, ale svěřte se do rukou odborníků.

V první řadě je třeba získat co nejvíce informací o zavlažovaném pozemku a o zdroji vody pro závlahu. Poté můžeme přistoupit  k samotnému návrhu. Ten provádíme do plánku zavlažovaného pozemku, který je v měřítku a odpovídá skutečnosti.

Nejčastější chybou při návrhu rozmístění postřikovačů je nerespektování zásady dostatečného překrývání ploch sousedními postřikovači.

Vždy je třeba dodržovat základní pravidlo, aby vzdálenost postřikovačů od sebe se rovnala jejich dostřiku, tím se docílí maximální rovnoměrnosti závlahy. Při rozmísťování postřikovačů na zavlažovaný pozemek umísťujte postřikovače nejdříve do rohů pozemku, následně podél stran a nakonec, pokud je třeba, do středu pozemku. Pokud jsou na pozemku překážky, umisťujeme postřikovače od překážek na vzdálenost minimálně poloviny jejich dostřiku. Existují tři základní spony postřikovačů, které při návrhu podle možností využíváme - čtvercový, trojúhelníkový liniový.

Tři základní spony postřikovačů - čtvercový,  trojúhelníkový a liniový.

Po rozmístění postřikovačů na ploše se musí provést návrh rozdělení stejných nebo srovnatelných typů postřikovačů do sekcíSpotřeba vody na sekci se zjistí součtem průtoků jednotlivými zadešťovači. Všechny sekce by měly mít stejnou nebo podobnou spotřebu vody, zvláště to platí u systému s čerpadlem bez regulace otáček.

Navržená délka a dimenze potrubí musí zajišťovat, s ohledem na vzniklé ztráty a na kapacitu zdroje, dostatečný tlak pro provoz i na tom nejvzdálenějším postřikovači. Správnost návrhu je proto vždy třeba ověřit výpočtem.

Návrh je základ, rádi Vám s návrhem závlahy pomůžeme