• na trhu od roku 1999
  • servis
  • odborné poradenství
0 Kč 0

V košíku nejsou vloženy žádné položky...

x

Zboží doručíme i v sobotu! Stačí zvolit dopravu na DEPO TOPTRANS a objednat dnes před 13:00.

Cena a příznaky
Zobrazit
Výrobce
PE svěrný kohout
Připojovací závit
Průměr potrubí (mm)

PE spojky plast PE spojky plast

PE spojky plast

Nabízíme plastové spojky pro realizaci rozvodů z polyethylonového potrubí. Spojky lze bez problémů použít i pro jiné materiály odpovídající světlosti, např. PPR potrubí. V nabídce najdete kolena, redukované spojky, T-kusy, závitové spojky a to jak s vnějším tak s vnitřním závitem. Spojky lze využít i na závlahové rozvody, pro instalaci čerpadel a vodáren a řadu dalších aplikací.

Nejprodávanější produkty

Název
Kategorie
Na stránce
Řazení
/instalacni-material/pe-spojky-plast/

Jak správně montovat svěrné tvarovky

1. Uřízněte trubku kolmo k ose a vytvořte náběh na vnější hraně. Těsnění tvarovky je namazané z výroby tukem. Pokud je těsnění suché (např. při opakované montáži), namažte je vhodným tukem, např. silikonovou vazelínou nebo silikonovým olejem. Pro snadnější montáž můžete potřít tukem také konec trubky. Povolte matici tvarovky, nedemontujte matici úplně.
2. Na trubku si označte hloubku zasunutí, pro optickou kontrolu správné montáže. Nasaďte tvarovku na trubku přes svěrný kroužek až do prvního odporu, to znamená, že trubka dosáhla těsnění.
3. Zasuňte trubku přes těsnění, dokud nedosáhnete zarážky ve tvarovce.
4. Utáhněte matici. Matice tvarovek do d32 včetně dotahujeme obvykle rukou bez použití nástroje. Matice tvarovek d40 a větší dotahujeme vhodným nástrojem. Pro dotahování matic používejte kurtový hasák nebo speciální klíče k tomu určené.

Návod na montáž svěrných tvarovek - PE spojek