• na trhu od roku 1999
  • servis
  • odborné poradenství
0 Kč 0

V košíku nejsou vloženy žádné položky...

x

Zboží doručíme i v sobotu! Stačí zvolit dopravu na DEPO TOPTRANS a objednat dnes před 13:00.

Cena a příznaky
Zobrazit
Výrobce
Maximální provozní tlak
Objem nádoby (l)

» Zobrazit více

Pozice
Připojovací závit

Tlakové nádoby s vakem Nádoby s vakem

Nádoby s vakem

Tlakové nádoby s vakem jsou v současnosti nejpoužívanější. Jejich výhodou je kromě možnosti velmi přesně korigovat přetlak vzduchu jednak vyměnitelnost vaku, ale také přijatelná cena.

Nádoby s vakem vyžadují údržbu spočívající v pravidelné kontrole přetlaku vzduchu, který se stejně jako v pneumatikách u auta časem ztrácí. Zanedbání této údržby často vede k velké roztažnosti vaku tlakem vody a následné perforaci vaku. Výměna je snadná, je ale samozřejmě lepší jí předcházet.

Pokud nevíte, jak kontrolovat přetlak vzduchu v nádobě, mrkněte na náš stručný návod.

Pokud nevíte, jak zvolit objem nádoby, zkuste si přečíst článek výpočet objemu tlakové nádoby s vakem

Nejprodávanější produkty

Název
Kategorie
Na stránce
Řazení
/tlakove-nadoby/nadoby-s-vakem/

Jak vlastně nádoba s vakem funguje a kdy poznám, že přetlak vzduchu je nízký?

  • Tlaková nádoba s vakem je tvořena ocelovou nádobou (1) zpravidla svařenou ze dvou částí. Nádoba je opatřena vstupní přírubou, která jednak slouží k připojení potrubí a zároveň plní funkci držáku límce vaku.
  • Při provozu je voda čerpána do pryžového vaku (2), který se rozpíná a zase smršťuje podle toho jak odebíráte vodu a čerpadlo střídavě spíná a vypíná. Okolo vaku je uvnitř nádoby prostor (3), který musí být naplněn přetlakem vzduchu.
  • Jakmile otevřete kohoutek, nejprve přetlak vzduchu "tlačí" na vak a voda teče bez toho, aby čerpadlo zapnulo. Následně čerpadlo zapne dle nastaveného spínacího tlaku a do vaku začne proudit voda a vak se rozpíná do okamžiku, než systém dosáhne vypínacího tlaku. Takto se cyklus opakuje pořád dokola.
  • Jak přetlak vzduchu časem klesá (přirozenými mikropóry) začne se doba, kdy čerpadlo po otveření kohoutku zapne, zkracovat - nejvyšší čas zkontrolovat přetlak a vzduch dofoukat.