• na trhu od roku 1999
  • servis
  • odborné poradenství
0 Kč 0

V košíku nejsou vloženy žádné položky...

Cena a příznaky
Zobrazit
Výrobce
Jmenovité napětí (V)
Jmenovitý výkon motoru (kW)
Stupeň krytí

Ochrany proti běhu nasucho Ochrany proti běhu nasucho

Ochrany proti běhu nasucho

Pokud hrozí, že může dojít k vyčerpání studny nebo vrtu, je nutné použít k Vašemu čerpadlu ochranu proti chodu nasucho. Může se jednat o elektronické nebo elektromechanické zařízení, které čerpadlo včas po nasátí vzduchu odstaví z provozu. Je také možné použít hlídače hladiny, kdy pomocí sond nebo plováků může být čerpadlo odstaveno ještě předtím, že nasaje vzduch. Můžete také pořídit moderní vodárny a čerpadla se zabudovanou ochranou proti chodu nasucho a máte po starostech.

V každém případě nepodceňujte tuto důležitou ochranu, může Vám ušetřit nemalé prostředky za následnou opravu čerpadla.

Nejprodávanější produkty

Název
Kategorie
Na stránce
Řazení
/elektroprislusenstvi/ochrany-proti-behu-nasucho/

Kdy použít ochranu proti nasucho bez externích sond?

V zásadě kdykoliv, když není nezbytně nutné zastavit čerpadlo ještě předtím, než začne nasávat vzduch.

  • Většina ochran bez sond funguje na principu reakce na pokles tlaku v systému nebo na změnu účinku motoru. V praxi k takové změně dojde právě v okamžiku, kdy během odběru vody dojde k přisávání vzduchu (hladina klesne na úroveň sacího síta, nebo sacího koše čerpadla).
  • Reakce ochrany pak bývá většinou velmi rychlá, ale přeci jen není okamžitá. Proto nelze takovou ochranu použít pro vřetenová čerpadla, protože u nich nesmí dojít k chodu nasucho ani na zlomek sekundy.
  • Naopak pro všechna odstředivá čerpadla bude ochrana zcela určitě dostačující.
  • Výhodou pak bývá to, že do studny není třeba vést extra kabely a sondy, ale ochranný prvek se jen zařadí mezi přívodní napětí a čerpadlo - velká výhoda to je u dodatečných instalací, kdy je třeba trasa ke studni už nepřístupná (chodníky, dlažba apod.)