• na trhu od roku 1999
  • servis
  • odborné poradenství
0 Kč 0

V košíku nejsou vloženy žádné položky...

Výsuvné postřikovače a trysky - sprinklery Výsuvné postřikovače a trysky

Výsuvné postřikovače a trysky
Michal Altman
smluvní specialista - montáže čerpadel a závlahových systémů

Rádi Vám zpracujeme návrh zavlažovacího systému. Stačí nám nákres pozemku v měřítku a info o zdroji vody. Vyplňte následujícího průvodce, o zbytek se postaráme my.

Poptávka automatického závlahového systému

Nabízíme výsuvné postřikovače a trysky s možností nastavení úhlu postřiku pro realizaci podzemní závlahy. Značka Bradas je dobrou volbou pro menší závlahy a realizace svépomocí. Jednoduchý a přehledný výběr z několika trysek umožní vlastní závlahu bez velkých nákladů. A přitom to funguje stejně, jako u dražších a renomovaných systémů.

Nejprodávanější produkty

Název
Kategorie
Na stránce
Řazení
/bradas-vodni-technika/trysky-pro-postrikovace-sprinklery/

Správný návrh závlahy je nejdůležitější

Správný návrh zavlažovacího systému je nejdůležitějším předpokladem pro správnou funkci každého závlahového systému. Ani sebelepší komponenty nezajistí dobrou závlahu, pokud systém není dobře navržen. Do vlastního návrhu závlahy se tedy raději nepouštějte sami, ale svěřte se do rukou odborníků.

V první řadě je třeba získat co nejvíce informací o zavlažovaném pozemku a o zdroji vody pro závlahu. Poté můžeme přistoupit  k samotnému návrhu. Ten provádíme do plánku zavlažovaného pozemku, který je v měřítku a odpovídá skutečnosti.

Nejčastější chybou při návrhu rozmístění postřikovačů je nerespektování zásady dostatečného překrývání ploch sousedními postřikovači.

Vždy je třeba dodržovat základní pravidlo, aby vzdálenost postřikovačů od sebe se rovnala jejich dostřiku, tím se docílí maximální rovnoměrnosti závlahy. Při rozmísťování postřikovačů na zavlažovaný pozemek umísťujte postřikovače nejdříve do rohů pozemku, následně podél stran a nakonec, pokud je třeba, do středu pozemku. Pokud jsou na pozemku překážky, umisťujeme postřikovače od překážek na vzdálenost minimálně poloviny jejich dostřiku. Existují tři základní spony postřikovačů, které při návrhu podle možností využíváme - čtvercový, trojúhelníkový a liniový.

Tři základní spony postřikovačů - čtvercový,  trojúhelníkový a liniový.

Po rozmístění postřikovačů na ploše se musí provést návrh rozdělení stejných nebo srovnatelných typů postřikovačů do sekcí. Spotřeba vody na sekci se zjistí součtem průtoků jednotlivými zadešťovači. Všechny sekce by měly mít stejnou nebo podobnou spotřebu vody, zvláště to platí u systému s čerpadlem bez regulace otáček.

Navržená délka a dimenze potrubí musí zajišťovat, s ohledem na vzniklé ztráty a na kapacitu zdroje, dostatečný tlak pro provoz i na tom nejvzdálenějším postřikovači. Správnost návrhu je proto vždy třeba ověřit výpočtem.

Návrh je základ, rádi Vám s návrhem závlahy pomůžeme