Chytré řešení využívání dešťové vody se systémem rezervního dopouštění nádrže z veřejného vodovou v období sucha, kdy není dostatek dešťové vody. Jednoduché a velmi spolehlivé řešení s minimem nároků na prostor v místě instalace řídící a monitorovací jednotky.
Při koupi tohoto produktu získáte dopravu po Česku zdarma
1) Uzavření ventilu při výpadku napětí
2) Uzavření ventilu v případě náhlé netěsnosti v potrubí nebo poškození nádrže na dešťovou vodu.
3) Čerpadlo pracující v jímce je proti případnému chodu nasucho jištěno dvoustupňově (pomocí řídící jednotky a při selhání pomocí vlastní integrované ochrany)
Snímač hladiny umožňuje velmi přesné nastavení úrovně pro spuštění dopouštění (zároveň aktivaci bezpečnostních časů doběhu čerpadla a doběhu elektroventilu) a úrovně pro ukončení dopouštění (deaktivace času doběhu čerpadla)
Je tedy možné velmi přesně vyladit úrovně hladin s ohledem na tvar a objem nádrže s dešťovou vodou, rychlost dopouštění a také s ohledem na reálné využití, které se může značně lišit dle odběru vody (větší rezerva např. pro zavlažování, menší jen pro užitkovou vodu v domě)
Čerpadlo v jímce saje vždy cca 10cm pod úrovní hladiny, nikoliv od dna. Tím je výrazně omezena možnost nasávání nečistot a usazenin ze dna nádrže. Sací plováková souprava je navíc opatřena jemným nerezovým sítkem.
Prostorové požadavky
š x v x h: 95 x 80 x 100 mm
Hmotnost:0,5 kg
Zeptejte se na cokoli spojeného s produktem
Líbil se vám produkt?
Nebo vám naopak něčím vadí?
Už nikdy nepropásnete žádnou slevu. Žádný spam od nás nečekejte!
pro náš víkendový dům hledáme podobné řešení.
Neřešíme ale dešťovou vodu (nemáme záchyt dešťové vody), ale potřebujeme POUZE v naší nepřítomnosti cyklicky (např. každých 8 hod/1 minuta čerpání) doplňovat vodu z naší domácí vodárny do externí nádrže pro zavlažování. (ELBI 1000)
Náš vrt nemá velkou vydatnost, je tudíž pro zavlažování zahrady v přítomnosti nepoužitelný, vydrží tak tak pro WC a vlastní spotřebu. Nicméně v nepřítomnosti je vrt nevyužitý, mohl by takto postupně "střádat" nepoužívanou vodu z vodárny do té externí nádrže.
Byl by tento kit (nebo jiný podobný) na toto použitelný?
V externí nádrži je potřeba ponorné čerpadlo s ochranou chodu na sucho, a s automatikou spouštění čerpání při požadavku např. zavlažování apod. Automatika dopouštění vody z řadu (domácí vodárny) by měla mít ochranu proti přetečení externí nádrže při jejím úplném naplnění., a měla by mít nastavitelné intervaly spouštění s možností nastavení času čerpání. Ideálně by mohla umět zapínat při cyklech i domácí vodárnu (v nepřítomnosti vypínáme).
Celé musí být zazimovatelné, protože v zimě se nevyskytujeme, a hrozí zamrznutí.
Bylo by toto řešení, byť s nějakou modifikací a doplněním použitelné?
Dobrý den,
samozřejmě jsme podobné aplikace řešili už mnohokrát :-)
Zcela určitě můžete sestavu RAINTRONIC použít, z hlediska principu nezáleží na tom, zda je dopouštěna voda z řadu nebo z vodárny. Vše je ale řešeno výhradně od úrovně hladiny vody v jímce - sonda je nastavitelná na libovolný rozsah a dopouštění se spustí při spodní úrovni a přeruší při horní úrovni hladiny. Ne tedy časově, ale dle hladiny vody.
Nicméně systém neřeší případný nedostatek vody ve vrtu. Je tedy otázka, zda máte toto vyřešeno v rámci stávající vodárny, případně upřesněte její typ, způsob řízení a také parametry vrtu, navrhu Vám optimální řešení.
čerpadlo "funguje" jen v okamžiku, kdy je spuštěno nahozením jističe. Ve standardním režimu zapojení nespíná.
Vím, že se jedná o stručný popis problému, ale těžko k tomu jako laik mohu napsat více :)
Pokud by Vás i přesto napadl způsob řešení, budu vděčný.
Děkuji, hezký den
M. Raiter
Dobrý den,
příčin závady může být více, nicméně žádnou z nich nebudete schopen odstranit svépomocí. Čerpadlo doporučuji demontovat a poslat k nám servis (případně reklamaci, je-li ještě v záruce).
S pozdravem M. Raiter
O.K. A stačí jen čerpadlo, další prvky sestavy Raintronic není třeba posílat.
nyní mám EcoRain3 a uvažuji o nahrazení systémem RainTronic - hlavně kvůli hlučnosti EcoRain3 v domě. Propojení domu s nádrží pro EcoRain3 mám el. trubkou-chráničkou s vnitřním průměrem cca 6 cm. /taková červená krkavice/ Pro EcoRain3 - jeden palcovej přívod vody + kabel na snímač hladiny to bohatě stačilo. Půjde touto trubkou protáhnout navíc ještě přívod vody /jaký min. průměr?/ do nádrže plus jeden další kabel napájení čerpadla?
Dobrý den,
bude potřeba přivést přívod pitné vody 25mm, takže do chráničky 6cm by to v pohodě mělo stačit. Stejně tak zbyde místo na kabel čdidla hladiny.
Stávající sání se Vám změní na výtlak od čerpadla v jímce.
Z mého pohledu nebude změna na systém RAINTRONIC problém a rozhodně jej mohu doporučit.
Děkuji
Dobrý den,
pevně spojené rozvody mezi užitkovou vodou (dešťovkou) a vodou z řadu udělat nesmíte (ani kdyby mezi nimi bylo několik ventilů a klapek).
Právě z toho důvodu je sestava RAINTRONIC koncipovaná tak, že při nedostatku dešťové vody se pitná voda v potřebném množství dopouští do nádrže. Pomocí sondy lze nastavit úroveň dopouštění třeba i jen 1-2 cm, takže rozhodně nedochází k plýtvání pitnou vodou. Dešťová voda a pitná voda jsou však odděleny a o to jde.
jak a s jakou přesností lze nastavit sondu pro spuštění dopouštění z vodovodního řádu?
Jestli správně chápu návod, tak sonda pracuje pouze v režimech-ponořen/vynořen, pokud vynořen, spouští přívod pitné vody do nádrže. Sonda je teda "zavěšena" v nádrži na volno a při vynoření spustí přívod? Kde byste tedy doporučovali, aby byla ta spodní hranice vody? Tak aby bylo celé čerpadlo ponořeno?
Mám strach, aby se zbytečně nemuselo napouštět do nádrže stovky litrů pitné vody, aby byl systém regulovatelný na co nejmenší odběr pitné vody.
A k samotnému čerpadlu...to je nějak v nádrži fixované (aby se dodržel požadovaný max sklon)? Případně je vhodné, aby se mohlo čerpadlo v nádrži pohybovat nahoru a dolů (aby ho plovák při maximálním "natažení" nevytahoval vzhůru)
Děkuji
Petr Frolík
Dobrý den,
nastavení lze udělat s poměrně velkou přesností. Diference sodní a horní hladiny je dána spodními elektrodami hladinové sondy a horní pozice "matice" na kabelu sondy. Matici lze libovolně posouvat a tím určit pozici pro vypnutí dopouštění, spodní úroveň je pak dána tím, kde bude sonda v nádrži spuštěna. Minimálně ověřená diference hladin pro zapnutí a vypnutí dopouštění je kolem 2-3 cm, maximální je v podstatě neomezená.
Čerpadlo samo o sobě je dost těžké a navíc se předpokládá, že je usazeno na dně a od něj vede plastové potrubí, které jej vlastní "tlačí" ke dnu nádrže - tím je zajištěna stabilita.
Ty 2-3 cm jsou tak akorát, při průměru nádrže 2m je 1 cm nějakých 30l....o velkých obdélníkových nadrží to musí být ještě daleko více.
Ještě doplňující dotaz- pokud bych hned v nádrži “T” kusem rozdělil vodu na dvě větve-
1) v nezámrzné hloubce do domu-WC/pračka
2) v zámrzné hloubce-zahrada se zimním vypouštěním
Můžou být na obou větvích tlakové nádoby? Nemůže se to nějak spolu tlouci?
Dobrý den,
nádrž stačí jedna na libovolné větvi, není vůbec nutné dávat dvě, osobně bych ji osadil na větev k WC. Ta bude celoroční a při sezónním používání větve pro zahradu, bude fungovat i tam :-)
Kdybyste chtěl i tak osadit dvě nádoby, ničem by to nevadilo.