• PO-PÁ 8:00-12:00/13:00-16:00
  • Vlastní servis
  • Odborné poradenství
0 Kč 0

V košíku nejsou vloženy žádné položky...

DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE

  • Katalogové číslo: DV2
  • Výrobce: ALFA PUMPY
  • Hmotnost produktu: 6 kg

Domácí vodárna DV2 - tlaková nádoba k ponornému nebo samonasávacímu čerpadlu

Získáte +188 bonusových bodů ?

Zobrazit Skrýt parametry produktu

Parametry produktu

  • ?Záruka:
    • 2 roky
  • ?Objem nádoby (l):
    • 24
  • ?Připojovací závit:
    • G 1
  • ?Maximální provozní tlak:
    • 8 bar
Zobrazit Skrýt popis a vlastnosti

Vlastnosti

  • Domácí vodárna 24 litrů (bez čerpadla)
  • Jednoduchá montáž
  • Snadná obsluha a údržba
  • Pro všechny typy čerpadel

Součásti balení domácí vodárny DV2

  • Tlaková  nádobas vakem o objemu 24 litrů
  • Tlakový spínač (ke spínání a vypínání čerpadla)
  • Zpětný ventil
  • Pěticestná tvarovka
  • Prodloužení k tlakovému spínači
  • Sestava je dodávána v rozloženém stavu

Popis a funkce domácí vodárny DV2

  • V kombinaci s ponorným nebo samonasávacím čerpadlem tvoří plnohodnotný systém domácí vodárny. Vhodné pro plnohodnotné zásobování vodou v rodinných domcích, chatách a chalupách. Tlaková nádoba má objem 24 litrů, což zajistí dostatečně stabilní průtok vody pro všechna běžná domácí použití.
  • Instalace domácí vodárny je velmi jednoduchá. Tlakovou nádobu nainstalujete v libovolném místě výtlačného potrubí před prvním odběrovým místem a připojíte ji na síťový rozvod 230V. 
  • Zapojení čerpadla doporučujeme napřímo do tlakového spínače, stejně tak přívod 230V (bez použití vidlic a zásuvek). Koncovku na kabelu čerpadla lze odstřihnout (nemá vliv na záruku)
  • Vodárnu je vhodné umístit do sklepu, suterénu či pod přístřešek. V případě celoročního provozu je nutné učinit opatření proti zamrznutí. Nejlépe umístit vodárnu do prostoru, kde neklesá teplota pod bod mrazu. Systém domácí vodárny je vhodný a naprosto dostačující k běžnému zásobování rodinných domků, chat a chalup.

Za bezpečnost výrobku odpovídá:

  • Zástupce v EU:
    • Alfapumpy s.r.o.
  • Adresa zástupce v EU:
    • Jana Koziny 558/26 779 00 Olomouc
  • Kontakt zástupce v EU:
    • info@alfapumpy.cz
Zobrazit Skrýt dokumenty ke stažení

Dokumenty ke stažení

Komentáře 21

Zeptejte se na cokoli spojeného s produktem

Zeptat se

  • DV 2 - moznost připojení k vodovodnímu řádu
    Dobrý den,

    mohu DV-2 připojit (mezi muj vodoměr a první kohoutek) k nestabilnímu vodovodnímu řádu (v chatové osadě) a tak řešit občasný pokles tlaku (z důvodu většího odběru ostatních chatařů)? Tedy bez použití čerpadla?

    S pozdravem Luboš Franc
    Luboš Franc 2.4.2024 15:25:07 Zobrazit vlákno
    • Re: DV 2 - moznost připojení k vodovodnímu řádu

      Dobrý den,

      Toto Vám samostatně bez čerpadla k ničemu není. To by jste musel použít třeba SCALA 2 3-45 na zvyšování tlaku(udržení stálého tlaku), či jinou automatickou vodárnu s frekvenčním měničem.

      Mirek Jiříček (Remont) 2.4.2024 15:40:43 Zobrazit vlákno
  • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
    Dobry den. Je mozne toto pouzit na cerpadlo Sigma 400V?
    David Hlaváč 21.8.2022 23:00:58 Zobrazit vlákno
    • Re: DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE

      Dobrý den,

      pokud máte nějaké čerpadlo Sigma 400V ,tak určitě potřebujete nádrž 50-60 raději 80-100l.....24l je velmi malá 

      Na toto máme také sestavy na stránkách.

      Mirek Jiříček (Remont) 22.8.2022 06:27:17 Zobrazit vlákno
  • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s vibračním čerpadlem RUCHE
    (musí být Ruche) mám jinou značku
    Věroslav Herian 4.3.2022 14:52:23 Zobrazit vlákno
    • Re: DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s vibračním čerpadlem RUCHE

      Dobrý den,

      je to jedno, k jakému čerpadlu 230V to dáte :-)

      Mirek Jiříček (Remont) 4.3.2022 15:04:16 Zobrazit vlákno
  • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
    Dobrý den, může se Ruche 1 propojit PVC trubkou s DV2, když je vibrační? Pokud ano, jaké redukce použít z Ruche, dále průměr PVC trubky a redukce k DV2? Nebo se musí zapojit jen hadicí? Nebo to nějak zkombinovat a jak tedy ? Děkuji za info Alena
    Alena V. 1.8.2018 21:57:38 Zobrazit vlákno
    • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
      Dobrý den, to standardně možné není, protože čerpadlo RUCHE má přípojku výhradně na zahradní hadici. Od čerpadla až po sestavu DV2 tak doporučuji použít zahradní 3/4" hadici a až od sestavy DV2 pokračovat plastem dle potřeby a dispozic. Teoreticky by bylo možné také použít kousek hadice na čerpadla a třeba po 0,5m pomocí vhodného přechodu přejít na plast, ale považuji to za zbytečné. P.Novotný
      REMONT ČERPADLA s.r.o. (Remont) 2.8.2018 08:01:51 Zobrazit vlákno
  • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
    Dobrý den, velmi prosím o radu. Máme staroustudnu k rodinnému domu. Studna je umístěna cca 200m ve svah nad domem s převýšením asi 20m. Do této doby bylo zásobování samospádem a vždy bez problémů i v 1.patře domu (i když tlak nebyl nějak obrovský vždy stačil na běžnou spotřebu). Protože v kraji dlouhodobě nepršelo a v zimě nebyl sníh, hladina vody klesla o 1,5m (ale je stabilní). Tím pádem nám poklesl dlouhodobě tlak v potrubí a voda teče velmi málo. Napadlo mě, že by se dala situce vyřešit nějakou domácí vodárnou, která by se umístila na přívod v suterénu domu a která by zajistila dostatečný tlak. Předpokládám, že by se hladina podzemních vod mohla po čase opět zvednout a pak by se nemuselo čerpadlo využívat. Proto bych uvítala nějaké jednoduché a ne příliš drahé řešení. Mnohokrát děkuji za odpověď.
    Hana Heroutová 19.10.2014 11:18:05 Zobrazit vlákno
    • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
      Dobrý den paní Heroutová, na Váš problém je řešení v podobě kompaktní domácí vodárny. V naší nabídce máme více těchto možností, ale mohu Vám doporučit E-BOOST 1000(1200) a podrobnosti najdete na našich stránkách http://obchod.remont-cerpadla.cz/scripts/hledej.php?rz=1&retezec=e-boos jedná se o to, že tlak v potrubí na vstupu do vodárny nesmí přesáhnout 1,8BAR, pokud by byl vyšší, tak by se vodárna nespustila. Vstupní tlak a výstupní tlak čerpadla se sčítají, takže pokud by jste měli vstupní tlak 1,5BAR a použili E-BOOST 1000, tak vypínací tlak na čerpadle by byl kolem 6BAR Pokud by jste měla ještě nějaký dotaz k Vaší situaci, tak Vám rád odpovím. Přeji hezký den. Mirek Jiříček
      REMONT ČERPADLA s.r.o. (Remont) 20.10.2014 08:19:04 Zobrazit vlákno
  • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
    Dobrý den rad bych ve Vašem obchodě zakoupil vodárnu DV 2 k vibračnímu čerpadlu ,ale nikde se nemohu dopídit venkovních rozměrů sestavy,jde mi o to zda se mi vejde do připraveného prostoru,díky za odpověď.
    Michal Hamtil 21.3.2012 14:49:30 Zobrazit vlákno
    • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
      Dobrý den, maximální vnější rozměry jsou 560x260x290 mm (DxŠxV). Přeji hezký den, P.Novotný
      REMONT ČERPADLA s.r.o. (Remont) 21.3.2012 15:13:13 Zobrazit vlákno
  • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
    Dobrý den, před 2 roky jsem si zde koupil do vrtané studny na chatu čerpadlo zn.Pumpa 4SKM 150 včetně hlídače hladiny. Nyní stavíme vedle malý RD a chci se informovat, lze-li toto čerpadlo propojit s sestavou DV2 pro vodárnu, nebo můžete mi poradit jinou alternativu?Moc děkuji s pozdravem Milan Vágner
    Milan Vágner 21.7.2011 19:06:30 Zobrazit vlákno
    • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
      Dobrý den, pokud bych Vám měl něco doporučit, tak by to byla spíše sestava s větší nádrží a to minimálně 50l. Ty DV2 jsou tak pro vibrační čerpadla. Podívejte se na stránky http://obchod.remont-cerpadla.cz/tlakove-nadoby/vodarenske-sestavy-s-kompletni-vybavou-24-50-80-a-100-litru , kde jsou tyto sestavy uvedeny. Pokud používáte tlakový spínač, tak je lepší používat větší nádobu, protože čerpadlo se sepne po delší době. Tato doba je ovlivněna velikostí nádrže, protože pokud máte správný tlak v nádrži mělo by spuštění být po vyčerpání cca 1/3 obsahu nádrže. S pozdravem Mirek Jiříček
      REMONT ČERPADLA s.r.o. (Remont) 22.7.2011 09:19:09 Zobrazit vlákno

Recenze 3

100%

Líbil se vám produkt?
Nebo vám naopak něčím vadí?

Ohodnotit

  • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
    100%
    Filip Č
    8.8.2022 15:40:47
    funguje jak ma...ocenil bych vypinac el. privodu, (napr. na tlakovem spinaci), pripadne redukcni ventil na vystupu vody, ale to lze externe dokoupit...
  • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
    100%
    Ondřej G
    14.9.2020 22:17:15
    Prvotřídní poradenství, rychlé doručení!
  • DV 2 - sestava pro realizaci vodárny s čerpadlem RUCHE
    100%
    Jan Š
    24.7.2020 10:31:48
    S produktem jsem spokojen.
    Dobrý produkt.