• na trhu od roku 1999
  • servis
  • odborné poradenství
0 Kč 0

V košíku nejsou vloženy žádné položky...

Moderní a chytrá ponorná čerpadla DAB DTRON a DAB ESYBOX DIVER

Publikováno: 15.9. 2020
Moderní a chytrá ponorná čerpadla DAB DTRON a DAB ESYBOX DIVER
ČLÁNKY

Moderní a chytrá ponorná čerpadla DAB DTRON a DAB ESYBOX DIVER Už více jak 40 let patří DAB PUMPS mezi hlavní výrobce v odvětví technologie pro pohyb a řízení našeho nejcennějšího zdroje, vody.

Vzhledem k zvyšujícímu se počtu komplexních systémů vyžaduje neustále modernější technologie a roste také požadavek po lepší kvalitě. V tomto ohledu může výrobce DAB PUMPS reagovat na neustále se zvyšující nároky trhu, a to právě jedinečnou inovací svých produktů.
Rádi bychom Vám představili nová automatická čerpadla řady DTRON a ESYBOX DIVER, která rozhodně jdou s trendem nevyspělejší technologie čerpání vody.

Nová řada vícestupňových ponorných čerpadel DTRON je určena k čerpání čisté vody z kopaných studní a nádrží. Provozní rozsah těchto čerpadel je průtok 120 l·min–1. s výtlakem až do 45 m.
Jsou vhodná pro zásobování vody do objektů a například k opětovnému využití dešťové vody pro závlahy. Tato čerpadla mají integrovanou řídicí jednotku, která při odběru vody čerpadlo automaticky spouští a při dokončení odběru vypíná, zároveň jej chrání proti chodu nasucho. Možné použití je při kompletním i částečném ponoření, případně jej lze s vhodným příslušenstvím použít jako povrchové čerpadlo. Tato čerpadla lze instalovat i v horizontální poloze.
Nová řada čerpadel DTRON má pouhé dva modely, které stačí k instalaci do různých provozních podmínek. K dispozici je provedení X pro všechny modely s bočním sáním, vhodné především pro instalace do nádrží s dešťovou vodou. Příslušenství kit X (sací souprava) zabraňuje nasátí nečistot ze dna nádrže. Díky výbornému vnitřnímu chlazení a pomocí příslušenství DOC68 lze toto čerpadlo použít jako povrchové, například vedle nádrže pod nátokem. Všechny modely mají odvzdušňovací ventil, který zajišťuje správný a bezproblémový provoz i při částečném ponoru.

Základním modelem je DTRON 2 disponující integrovanou tlakovou nádobou, která eliminuje tlakové rázy a chrání proti zvýšené četnosti spouštění. Jako příslušenství lze objednat ještě externí hladinový plovák pro komplexní ochranu čerpadla, který je k čerpadlu připojen pomocí technologie NFC. Technologie NFC (Near Field Communication) umožňuje připojení příslušenství bez potřeby fyzického zapojení dalších kabelů do vnitřní svorkovnice, což zajišťuje rychlost a spolehlivost instalace.
Model DTRON 3 je vybaven technologií PLC (Power Line Communication) zaručující komunikaci s externím regulátorem COM BOX, který je součástí dodávky. Komunikační technologie PLC umožňuje čerpadlu vysílat údaje přes napájecí soustavu, regulátor není fyzicky propojen s čerpadlem, ale stačí ho dát do zásuvky jednoho elektrického okruhu. Pomocí jednotky COM BOX lze nastavit zapínací tlak a kontrolovat stav čerpadla včetně alarmů. Uživatel může aktivovat například funkci chránící čerpadlo před zbytečnými starty při drobných únicích vody v systému.

Popis a zajímavé informace k čerpadlům DTRON naleznete přímo na stránce https://dtron.dabpumps.com/cs/

Novým členem do moderní rodiny je bezpochyby ESYBOX DIVER. Disponuje veškerými možnostmi jako řada DTRON, ale má navíc integrovaný frekvenční měnič, který zaručuje konstantní výstupní tlak i při měnícím se odběru vody a dodává se včetně D.CONNECT BOX 2.

Pomocí aplikace D.CONNECT, která je volně dostupná pro AppleStore a Google Play, je možné kontrolovat a řídit tlak systému, alarmy a další parametry čerpadla přímo z Vašeho chytrého telefonu nebo tabletu.

Lze tak říct, že čerpadlo ESYBOX DIVER s D.CONNECT BOX 2 je první ponorné čerpadlo s displejem.

Výrobky zmíněné v recenzi

Udělal vám článek radost? Šiřte jej dále do světa!