• na trhu od roku 1999
  • servis
  • odborné poradenství
0 Kč 0

V košíku nejsou vloženy žádné položky...

Splachujte a zalévejte hospodárně

Publikováno: 18.11. 2019
Splachujte a zalévejte hospodárně
ČLÁNKY

Splachujte a zalévejte hospodárně V dnešní době klimatických změn přichází ke slovu využívání dešťové vody jako výhodné řešení pro rodinné domy, chaty, chalupy, hospodářská stavení, ale také ve větších budovách jako jsou penziony, hotely, sportovní areály apod. Na trhu je řada výrobců jak nádrží různých velikostí, tak vsakovacích tunelů na drenáž přebytečné vody z nádrží, nebo přímo odváděné ze svodů.

Jelikož ceny pitné vody jsou stále vyšší a její využívání na splachování a používání zálivky je tudíž ekonomicky nákladné, je právě pro tento účel vhodné využít jiný zdroj vody – dešťové vody v nádržích, nebo z vlastní studny nebo vrtu. Každé takové řešení pomáhá šetřit pitnou vodu i Vaše náklady.

EASY E-DEEP 1200 X-RING
EASY E-DEEP 1200 X-RING. Ponorná vodárna pro dešťové jímky.

Existují speciální čerpadla do retenčních nádrž, která umožňují jednoduchou, a přitom spolehlivou instalaci i svépomocí. Nejprodávanějším typem je už několik let ponorná vodárna EASY E-DEEP 1200 X-RING s plovoucí sací soupravou pro sání vody bez nečistot. Je ideální právě pro nádrže na dešťovou vodu.

Bohužel ne vždy je dešťové vody dostatek, a proto je vhodné kombinovat jak dešťovou vodu, tak vlastní zdroj. V takovém případě je zajištěno maximálně efektivní a úsporné využití vody. Při delším období bez deště, je retenční nádrž automaticky dopouštěna z vrtu nebo studny.

Pro podobné účely se skvěle hodí jednotky HYDRORAIN, které dokáží ovládat čerpadlo ve vrtu a zároveň řídit i dopouštění nádrže a případě umožní přímé využití vody z vrtu

HYDRORAIN 2HP
HYDRORAIN 2HP - Automatická řídící jednotka pro řízení čerpadla a dopouštění nádrže
RainTronic (sada pro hospodaření s dešťovou vodou)
RainTronic (sada pro hospodaření s dešťovou vodou) - Sada pro hospodaření s dešťovou vodou nové generace.

V řadě instalací, kde není vlastní zdroj užitkové vody je třeba pro období bez srážek zajistit automatické doplnění nádrže pitnou vodou – pro takové řešení je optimální sada RAINTRONIC.

Jedná se o spolehlivé a prověřené řešení, kdy ponorná vodárna pracuje v dešťové jímce a při nedostatku vody je přesně určenou úroveň dopouštěna voda z řadu pomocí jednotky RENA s elektroventilem. Výhodou je vždy to, že čerpání probíhá přímo v jímce, v systému tak není sací potrubí a čerpadla jsou zcela tichá a nezabírají žádné prostor v domě.

Podobné řešení nabízí i čerpací jednotky ECORAIN a RWS, jedná se ale o povrchová čerpadla, která vodu z nádrže nebo studny nasávají a je proto nutné dbát na všechny zásady ohledně sacího potrubí a jeho realizace.

Požadavky z hlediska instalace jsou podstatně náročnější a nelze ji doporučit laikům. Přesto se stále jedná o oblíbený způsob řešení.

ECORAIN ADVANCED
ECORAIN ADVANCED - Automatická jednotka pro čerpání dešťové vody s přepínáním na vodu z řadu včetně elektronického tlakové snímače úrovně hladiny vody v nádrži s dešťovou vodou.

Problematika a možnosti hospodaření s pitnou i užitkovou vodou jsou velmi obsáhlé. Každý uživatel má jiné podmínky a možnosti, nehledě na lokalitu a velikost plochy pro zachycení dešťové vody. Doporučujeme tedy řešení svěřit vždy do rukou odborníků.

Rádi Vám připravíme nabídku na míru, od návrhu typu a objemu nádrže a jejího vybaven až po čerpadla a systémy pro automatický provoz.

Neumíme zařídit, aby dostatečně pršelo, nebo abyste měli stále dost vody ve studni, ale na základě Vašich podmínek rádi navrhneme vhodné řešení a připravíme individuální nabídku.

Výrobky zmíněné v recenzi

jednatel společnosti

Jednatel společnosti, obchodní a technické oddělení, péče o B2C zákazníky

Udělal vám článek radost? Šiřte jej dále do světa!